Корисна інформація

Стягнення аліментів за минулий період: що варто знати

Згідно з статтею 191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину можуть бути присуджені судом з дня подання позову або заяви про видачу судового наказу, незалежно від того, скільки часу пройшло до моменту винесення рішення. Важливо, що на вимоги про стягнення аліментів не поширюється позовна давність, тому позов може бути поданий в будь-який час.

Якщо батьки не домовлялися про добровільне утримання дитини, інший з батьків може подати позов до суду без обмеження за часом. Однак, якщо справа йде про стягнення аліментів за минулий період, тут є особливості.

Стягнення аліментів за минулий час

Стаття 194 Сімейного кодексу України дозволяє стягнути аліменти за минулий період, але лише за певних умов:

1. Аліменти раніше не стягувались.

2. Позивач доведе, що він вживав заходи для отримання аліментів, а відповідач ухилявся від їх сплати.

Суд може присудити аліменти за минулі роки, але не більше ніж за 10 років. Важливо, що процес доказування є складним. Потрібно підтвердити, що позивач намагався отримати аліменти, хоча б за допомогою листування з відповідачем або інших письмових доказів.

Як довести намагання отримати аліменти?

Доказами можуть бути:

• Спроби встановити місце проживання чи місце роботи відповідача.

• Листування з відповідачем з вимогами сплати аліментів.

• Документи, які підтверджують ваші спроби стягнути аліменти, навіть електронні докази.

Строки для стягнення аліментів

Якщо суд ухвалює рішення на користь позивача, видається виконавчий лист. Аліменти можуть бути стягнуті за весь минулий час, але не більше ніж за 10 років.

Якщо стягнення не відбулося через те, що платник аліментів не був знайдений або перебував за кордоном, аліменти повинні бути сплачені за весь минулий період.

Зв’язатися з юристом для консультації з цього питання — важливий крок на шляху до захисту ваших прав та отримання справедливості!
Стягнення аліментів
Made on
Tilda